Vyberte stranu

Online portál jogaprevas.sk

chce byť zmysluplným projektom a prepájať jogovú komunitu

 

Myšlienka založiť online magazín o joge, v ktorom čitateľ a jogový nadšenec nájde všetky informácie o cvičení jogy, zaujímavé a inšpiratívne rozhovory s inštruktormi jogy, tipy na všetko potrebné pre cvičenie jogy a prehľad eventov, kde hlavnú úlohu hrá joga, vznikla v jednej malej kancelárii v bratislavskej Rači.

Za projektom stoja dve nadšené „joga pozitívne“ duše.

Petra Mečárová

Petra Mečárová

petra@jogaprevas.sk

Peťa sa celý svoj profesionálny život venuje PR a komunikácii. Ako sama hovorí, prvú tlačovú správu napísala v roku 2002 a odvtedy neprestala písať. Miluje vír života, neustále prichádza s novými nápadmi, výzvami. Je energická, zároveň jemná a vnímavá. Očarí vás širokým úsmevom a ženskou energiou. Popri práci s médiami, kolotoči okolo detí a denných povinností našla cestu k joge.

Najkôr len ako uvoľňujúce fyzické cvičenie, neskôr sa ponorila do štúdia filozofie jogy hlbšie. Stala sa inštruktorkou a dnes vyučuje jogu v Rači takmer každý deň. Vo svojom štúdiu neustále pokračuje s cieľom prinášať novinky, inšpirácie, predstaviť verejnosti rôzne štýly jogy aj techniky dýchania.

Peťa verí v silu komunity, organizuje jogové workshopy a pobyty pre ľudí, ktorí majú chuť sa hýbať a byť zdraví.

„Joga spája ľudí bez rozdielu veku, pohlavia, náboženstva. Ukazuje nám cestu ako lepšie rozumieť sebe samému, prináša do života radosť, silu a mobilitu.“

Petra Mečárová

Elena Bročková

Elena Bročková

elena@jogaprevas.sk

Eli miluje príbehy. Píše blogy, články, rozhovory. Roky sa pohybuje v oblasti komunikácie a PR. Joga do jej života vstúpila, keď sa po ťažkej chorobe a dlhej liečbe znova narodila. Hľadala spôsob, ako znova žiť a byť fit.

Jedného dňa prišla na jogovú lekciu a odvtedy pravidelne cvičí. Sama tvrdí, že je v joge večnou začiatočníčkou. Svoje komunikačné skúsenosti a zručnosti  chce venovať zmysluplnému projektu.

„Verím v silu príbehov, komunít a spájania ľudí. Verím, že na www.jogaprevas.sk sa nám podarí vytvoriť užitočnú platformu všetkého, čo sa jogy týka.“

Elena Bročková

Peťa a Eli sa poznajú veľmi dlho a výborne si rozumejú, keďže každá z nich je silná svojim vlastným špecifickým spôsobom. Ako hovorí Peťa, sú ako JIN a JANG. Chceli priniesť do online priestoru zmysluplný projekt, ktorý prepojí jogovú komunitu. A tak vznikla myšlienka založiť online magazín o joge – www.jogapravas.sk.

Čo vám jogaprevas.sk prináša

Na tomto webe:

  • si môžete prečítať rozhovory so známymi i menej známymi inštruktormi jogy,
  • sa dozviete viac o cvičení jogy, druhoch jogy a jogových ásanách,
  • zistíte prečo a ako začať s cvičením jogy,
  • si zacvičíte online podľa krátkych videí v platenej zóne,
  • nájdete informácie o aktuálnych joga eventoch.

Ak ste inštruktor jogy a máte záujem o spoluprácu s online portálom jogaprevas.sk kontaktujte nás na petra@jogaprevas.sk alebo elena@jogaprevas.sk.